Tur Programı

Saat 18:00 Malatya Park AVM önünden  Eskişehir’e hareket. Türkiye’de işlenebilir Lületaşı çıkarılan ve Türkiye’nin ilk arabası Devrim Arabası’nın da üretildiği ilkler şehri ve Osmanlı İmparatorluğu’nun temellerinin atıldığı Eskişehir’e varış. İlk durağımız Eskişehir’in Osmanlı dönemindeki yerleşim yeri olan Odunpazarı. Tarihi evleri ve sokakları ile ünlü Odunpazarı’nda, Atlıhan, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi görülecektir. Öğle yemeği molası. Çiböreği ile ünlü Eskişehir de Çibörek yemeden dönmek olmaz. Yemekten sonra Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesi Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’nin görülmesi. Günümüze kadar gelebilmiş, tamamı Türk yapımı olan Devrim Arabası’nın görülmesi.  Eskişehir’in kültürel ve tarihi mirasını gördükten sonra, şehrin içinden geçen etkileyici Porsuk Çayı’nı görmeye gidiyoruz. Şehrin içinde yapılan yeni düzenlemelerle Porsuk Çayı üzerinde dileyen misafirlerimiz tekne, gondol turuna katılabilir. Son durağımız şehrin içinde apayrı bir şehir olarak inşa edilen içerisinde Türkiye’nin ilk yapay plajını da barındıran kentin simgesi haline gelmeye aday Kent Park’ın ziyareti. Serbest zaman ardından Bursa'ya hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Alınacak sabah kahvaltısının ardından Osmanlı’nın ilk başkenti kadim kent Bursa’ya hareket. Uludağ’ın eteklerinde, 700 yıl önce kurulmuş bir Osmanlı dönemi vakıf köyü olan Cumalıkızık Köyü’nü geziyoruz. Cumalıkızık, Osmanlı kır mimarisinin örneklerini Türkiye’de en iyi yaşatan köydür. Köyün en büyük özelliği ve güzelliği tarihi evleridir. Sokaklarında hayranlıkla gezerken birçok çeşme, ahşap bezemeli camii, kubbeli bir hamam göreceksiniz. Tarihi evleri gördükten sonra Türk mezar anıtlarının en gösterişli örneklerinden olan, şehrin her yerinden görülebilecek bir konuma sahip Yeşil Türbe’yi ziyaret ediyoruz. Camii’nin Osmanlı mimarisinde bütün duvarlarının çini ile kaplı olduğu tek türbedir. Türbeden sonra yeşil renkte çinileriyle ünlü Yeşil Camii ziyaretimizi tamamladıktan sonra, Osmanlı dönemi çok ayaklı camii şemasının en klasik ve anıtsal örneği sayılan Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Yapımı hakkında bir çok efsane anlatılan bu ulu mabed’i gezerken mimarisine hayran oluyor ve manevi ortamında ise huzur buluyoruz.  Ulu cami gezimizin ardından eskiden ipekböceği kozalarının satışının yapıldığı, Ulu camii ve Orhan cami arasındaki Koza Han’ı geziyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bir sonraki durağında ramazan topu buradan atıldığı için “Tophane” adı verilen Tophane Parkı’na uğruyoruz. Bursa’nın panoramik görüntüsünün en iyi izlenebildiği parkın içinde Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey ve devletin ikinci sultanı Orhan Bey’in türbelerini ve İstiklal Şehitleri Anıtı’nı, Saat Kulesini gezeceğiz. Bu nokta’dan şehri kuş bakışı izledikten sonra aracımıza geçiyor,  bu kadim şehri geride bırakarak Malatya’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda verilecek molaların ardından sabah saatlerinde Malatya’ya varış ve turumuzun sonu.

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • İlk gün kahvaltı
 • Çevre gezileri 
 • 1 Gece yarım pansiyon konaklama 
 • Rehberlik hizmeti
 • Adiyat Turizm refakati ve ikramlar
 • Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Özel Harcamalar
 • Müze ve ören giriş üçretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Son gün akşam yemeği

 

Notlar

 

Not: ***Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 – 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibas, 25-29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibas, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır.

0 422 322 41 88 numaralı çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilir veya aşağıdaki formu doldurarak Müşteri Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz !
Size en kısa sürede size cevap verilecektir.
Adınız :
Soyadınız :
E-Mail :
Telefonunuz :
Mesajınız :
Doğrulama Kodu: Doğrulama Resmi
0 422 322 41 88 numaralı çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilir veya aşağıdaki formu doldurarak Müşteri Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz !
Size en kısa sürede size cevap verilecektir.
Adınız :
Soyadınız :
E-Mail :
Telefonunuz :
Mesajınız :
Doğrulama Kodu: Doğrulama Resmi

Yorum Yazın

Erken rezervasyon otellerden, indirimli turlardan ilk siz haberdar olun...