19 MAYIS ANKARA'DAN ANKARA'YA


Tur Programı

Malatya bağlantılı uçuşun ardından ,Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06.30’da hazır bulunulması. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları TK 2123 sefer sayılı uçuşu ile 09.00’da İstanbul’a hareket. Saat 10.05’de varış ve alınacak aktarma olan Türk Havayolları’nın TK 1725 sefer sayılı uçuşu ile 12:00'de Berlin'e hareket. Yerel saat ile 13.50’ de varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüzle panoramik Berlin şehir turu. Turumuzda görülecek yerler arasında Brandenburg kapısı, 386 metre yüksekliğindeki televizyon kulesi, Kurfürstendamm kilisesi, Gendarmenmarkt meydanı, Konzerthaus konser salonu, Alman Katedrali, Fransız Katedrali bulunmaktadır. Tur sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Berlin gece turuna katılabilirler (30 Euro). Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Potsdam gezisine katılabilirler (50 Euro). Brandenburg eyaletinin başkenti olan Potsdam özellikle sayısız ve benzersiz saray ve parklarıyla bir zamanlar Prusya Krallarının yazlık şehri olarak tarihte yer almaktadır. Potsdam'a üç muhteşem şehir kapısı şeklini vermektedir. Yedi Yıl Savaşları'nı hatırlamak için Brandenburger kapısı, şehrin kuzeyindeki prens sarayının avcı avlusundan adını alan Jägertor ve Potsdam'ın şehir merkezindeki Nauen Kapısı. 1990'da UNESCO - Dünya mirası olarak kabul edilen Potsdam’da Sanssouci, Babelsberg, Glienicke, Pfaueninsel, Sacrow, Lindstedt Russische Kolonie Alexandrowka, Pfingstberg'deki Belvedere, Kaiserbahnhof saray ve parklarını gezme fırsatı bulacaksınız. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Dresden&Bautzen&Cotbus turuna katılabilirler (95 Euro). Bautzen ve Cottbus rönesans ve barok mimarisiyle süslü binaları, romantik sokakları, kalesi ve meydanları ile görülmeye değer kentlerdir. Bölgede, Ortaçağ itibarı ile Almanya sınırlarında yaşamalarına rağmen kendi dillerini konuşan ve kültürlerini koruyan Sorb-Slav halkı yaşamaktadır.  Panoramik yapılacak Dresden şehir turu esnasında görülecek yerler arasında; Frauenkirche’yi, Zwinger Sarayını, Elbe nehri, Martin  Luther heykeli, Hoff Kilisesi, Semper Operası, Eski Şehir Meydanı bulunmaktadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, uçak saatine bağlı olarak alışveriş ve gezme imkânı. Ardından Havalimanına transfer, Türk Havayollarının TK 1726 sefer sayılı uçuşu ile 14.50’ da İstanbul’a uçuş. Saat 18.35’de Atatürk havalimanına varış alınacak aktarma olan TK 2182 sefer sayılı uçuş ile 21.30’da Malatya’ya hareket. Saat 22.35’de varış ve turumuzun sonu.

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile Ankara – İstanbul – Berlin  – İstanbul – Ankara gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Seçilecek kategori otelde 3 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
 • Türkçe rehberli panoramik Berlin şehir turu
 • Alan-Otel-Alan transferleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro)
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (10 Euro)

AVANTAJLI EKSTRA GEZİLER

     Berlin GeceTuru (25 Euro) + Potsdam (45 Euro) + Cottbus & Bautzen & Dresden (95 Eur)  

                                                 165 Euro yerine 125 Euro

 

ÖNEMLİ NOTLAR

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Flyexpress tarafından bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce Flyexpress tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Flyexpress tarafından bilgi verilecektir.

***3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel Flyexpress tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Vize

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Fly Express ve Ayder, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçak saatlerinin değişebileceğini bilerek turu satın almıştır.

 

0 422 322 41 88 numaralı çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilir veya aşağıdaki formu doldurarak Müşteri Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz !
Size en kısa sürede size cevap verilecektir.
Adınız :
Soyadınız :
E-Mail :
Telefonunuz :
Mesajınız :
Doğrulama Kodu: Doğrulama Resmi
0 422 322 41 88 numaralı çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilir veya aşağıdaki formu doldurarak Müşteri Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz !
Size en kısa sürede size cevap verilecektir.
Adınız :
Soyadınız :
E-Mail :
Telefonunuz :
Mesajınız :
Doğrulama Kodu: Doğrulama Resmi

Yorum Yazın

Erken rezervasyon otellerden, indirimli turlardan ilk siz haberdar olun...