TÜRKÇE REHBERLİ PAKET PROGRAM


Tur Programı

 Malatya bağlantılı uçuşun ardından ,Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde, Türk Hava Yolları A-B kontuarları önünde rehberinizle buluştuktan sonra, check-in işlemleri ve TK1307 sefer kodlu Cenova uçağına biniş. Cenova' ya varış ve limana transfer. Gemi check-in

işlemleri ve MSC Türkiye Rehberinin düzenleyeceği gemide yaşam toplantısı. Rehberinizin düzenlediği toplantı sonrasında gemiyi keşfetmeye başlayabilir, dilerseniz gemimizin Cenova Limanı'ndan ayrılışını izleyebilirsiniz. Akşam yemeği sonrasında profes- yonel dansçılar tarafından geminin tiyatrosunda düzenlenen şovlara katılabilir ve akşamınıza renk katabilirsiniz. Şov sonrasında dileyen misafirlerimiz geminin farklı salon ve barlarında eğlence ekibi tarafından düzenlenen aktivitelere katılabilirler.

Gemimiz Cenova Limanı'ndan saat 17.00'de ayrılacaktır.

 

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir, geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

Gemimiz Malaga Limanı'na saat 10:30'da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrasında Malaga'yı gezmek isteyen misafirlerimiz, gemiden çıkış yapabilirler. Malaga, İber Yarımadası'nın doğusunda, Endülüs Özerk Topluluğu arazileri güneyinde, Akdeniz sahillerinde "Costa del Sol (Güneş Sahili)" üzerinde kurulmuş bir liman ve sahil şehridir. Cebelitarık Boğazı'ndan 100 km doğuda ve en yakın Kuzey Afrika sahilinden 130 km uzaklıktadır. Kentte Endülüs döneminden beri kullanılan Cibralfaro Kalesi, hala boğa güreşlerinin yapıldığı arena ve müzesi, Picasso'nun doğduğu ev olan Picasso Müzesi, Picasso'nun vaftiz edildiği kiliseyi de içinde bulunduran Al- cazaba bölgesi, Malaga Üniversitesi'nin şehir merkezinde olan fakülte binaları, Roma dönemine ait amfitiyatro kalıntıları, Malaga Katedrali, eski bir Arap camisi iken kiliseye dönüştürülen Iglesia del Sagrario Kilisesi ve kısaca Larios olarak bilinen Calle Marques de Larios alışveriş caddesi görülmeye değer yerlerdir. Gemimiz 17:30'da hareket edecektir.

Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.

Malaga'dan ne alınır?: Flamenkonun doğduğu yer olan Güney İspanya' da olduğumuzdan buradan flamenko dansçılarının kullandığı şallar, tarak tokalar,yelpazeler, elbiseler, şapkalar ve kastanyetler alınabilir.

 

Gemimiz Kazablanka Limanı'na saat 08:00'de varacaktı. Kahvaltı sonrasında Atlantik Okyanusu'nun kenarında bulunan ve tarihte bir Berberi köyü olan Kazablanka'yı gezmek isteyen misafirlerimiz 25 bin kişi kapasiteli ve okyanus kıyısında ihtişamlı duruşuyla ziyaretçileri büyüleyen II. Hassan Camii ile başlayabilirler. II. Hassan Camii geleneksel mimarisini korurken, kullanım açısından modern mimariden de yararlanılmış bir camidir. Sicak yaz aylarında açılabilen muazzam işlemeli tavanı bunun iyi bir örneğidir. Sonrasında gezinize korniş boyunca güzel sahiller ve kafelerle devam edebilirsiniz. Sonrasında birbirinden lüks villaların bulunduğu ve Kazablanka' nın sosyetik kesiminin yaşadığı Anfa Bölgesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Kazablanka' da pazarları ziyaret edebilir ve Suk adı verilen dükkanları ziyaret edebilirsiniz. Daha sonrasında Fas' ın başkenti olan ve Kraliyet Sarayı' nın bulunduğu Rabat' a gidebilirsiniz. Ayrıca Rabat' ta eski balıkçı yerleşimlerini görmeniz de mümkün olacaktır.

Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şova ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.

Kazablanka' dan ne alınır?: Dünyaca ünlü argan yağı, bazı deri işleri, safran bu bölgeden alabilecekleriniz arasındadır.

 

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir,

geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

 

Gemimiz Lizbon Limanı'na saat 08:00'da yanaşacaktır. Kahvaltı sonrasında Lizbon, Portekiz’in başkenti ve en büyük şehridir. Lizbon bölgesine bağlı Büyük Lizbon altbölgesinin belediyelerinden biridir. Tejo Nehri’nin oluşturduğu haliç üzerine kurulu olan Lizbon,Atlantik Okyanusu kıyısındadır. Lizbon bölgesi Avrupa Birliği ortalamasının üzerindeki refah düzeyi ile Portekiz’in en zengin bölgesi-dir. Avrupa’nın en renkli başkentlerinden birisi olan Lizbon Roma ve İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur.

Lizbon Ulusal Tiyatrosu, Truinfo Takı, Lizbon Millet Meclisi, Vasco da Gama Kulesi, Àguas Livres Su Kemeri, Belem Köprüsü, Restauradores Anıtı, neogotik tarzda yapılmış Santa Justa Asansörü, Jerónimos Manastırı, Nossa Senhora da Conceição Velha Kilisesi, Tejo Nehri kıyısında bulunan ve 15. - 16. yy arasında çıkılan coğrafi keşifler anısına yapılan Padrão dos Descobrimentos ve ilk olarak orta çağda yapılan ancak 1755 depreminde yıkıldıktan sonra yeniden gotik trazda yapılan Carmo Rahibe Manastırı görülmelidir.

Lizbon 'dan ne alınır?: Çini işleri, Lizbon Kurabiyesi ve tabiki Porto şarabı alınabilecekler arasındadır.

 

Gemimiz tüm gün boyunca denizde seyir halinde olacaktır. Gün boyunca gemide düzenlenen eğlenceli aktivitelere katılabilir,geminin her yerini keşfedebilir, gemideki mağazaları ziyaret edebilir, Spa merkezinden/Spor salonundan yararlanabilir ve havuz etrafında güneşlenebilirsiniz.

 

Gemimiz Barselona' ya 12:00'da varacaktır. Kahvaltıdan sonra şehri keşfetmek isyeten misafirlerimiz Mont Juic' e çıkıp eşsiz Barselona manzarasını izleyebilirler. Daha sonrasında Ulusal Tarih Müzesi, Barselona Arenası,Parc Guell, La Sagrada Familia, Passeig de Gracia, Casa Mila, Casa Batlo, Katalunya Meydanı, Gotik Katedral ve mahalleyi gezebilirsiniz.

Barselona Katalunya Bölgesi'nde yaşayan ve yaklaşık 1.6 milyon nüfusa sahip, oldukça ünlü bir şehirdir. Las Rambla üzerinde onlarca mağaza ve restoran bulunur. Bunların dışında Barcelonata adı verilen yeni kentin bulunduğu yerde plajlar vardır.

Kolombus sütunu, gümrük binası, denizcilik müzesi de görülmesi gereken yerler arasındadır.

1852 yılında doğmuş olan Antoni Gaudi burada yaşamış olan dünyaca ünlü bir mimardır. Bugün kentin birçok yerinde farklı tarzdaki yapıları hala durmaktadır. En büyük eseri olan La Sagrada Familia ise ölümünün 100. yılı olan 2026 yılında bitirilmesi planlanan muhteşem bir yapıdır. Gemimiz Barselona'dan saat 19:00'da ayrılacaktır.

Barselona'dan ne alınır? : Gaudi ile özdeşleşmiş bir kent olduğundan her yerde Gaudi'nin yapmış olduğu eserlerin minyatürleri satılmaktadır.

 

Gemimiz Marsilya Limanı'na saat 08:00'da yanaşacaktır.Marsilya Limanı ticaret hacmi ve alan olarak Akdeniz'in en büyük limanıdır.

Limanın şehir merkezine olan uzaklığı otobüsle yaklaşık 25 dakika kadardır. Bu limanda görülmeye değer iki şehir vardır. Bunlardan biri Aix-en Provence ve diğeri de Marsilya şehridir. Aix-en Provence Şehri, Provence bölgesinde yaşayanlar tarafından eğitim ve sanat şehri olarak tasfir edilir. Dünyanın ünlü markalarının bulunğu sokaklar, eski ve yeni kentin otantik cadde ve sokakları, kentin her yerinde karşımıza çıkan meydanlar ve bu meydanlardaki farklı tarzlara ve hikayelere sahip çeşmeleri ile büyüleyici bir şehirdir.

Marsilya şehri ise, M.Ö. 6. yy'da Foçalı denizciler tarafından kurulan bir şehirdir. Şehir bugünkü marina olarak kullanılan tarihi limanın etrafında kurulmuş bir kenttir. Limanın girişini korumakla görevli St. John ve St. Nikolas hisarları bugün restorasyonlarla ve etraflarına yapılan yeni yapılarla dikkat çekmektedir. Kentin tepesinde bulunan Notre Dame de la Garde, şehri ve şehre gelen ziyaretçileri her daim selamlamaktadır. St Charles Tren İstasyonu, Longchamp Sarayı ve Kornişi gezerek şehrin büyüsünü yaşayabilirsiniz. Gemimiz saat 18:00'da Marsilya Limanı'ndan hareket edecektir. Dileyen misafirlerimiz geminin limandan ayrılışını izleyebilirler. Akşam yemeği ve sonrasında dileyen misafirlerimiz şov ve eğlenceli aktivitelere katılabilirler.

Marsilya'dan ne alınır?: Lavanta bahçeleriyle ünlü Provence Bölgesi'nden oda parfümleri, kokuları ve sabunlar alabilirsiniz.

 

Gemimiz Cenova Limanı'na 09:00'da varacaktır. Kahvaltı sonrasından MSC Türkiye Rehberi tarafından duyurulan buluşma yerinde buluşma ve Cenova'ya hareket. Cenova'ya varışı takiben serbest zamanınız olacaktır.

Cenova Limanı Akdeniz'in en büyük limanlarından biridir. Ligurya Bölgesi'nin yönetim şehridir. Şehrin katedrali olan San Lorenzo Katedrali mimarisi ile ziyaretçileri büyülemektedir. Ana meydanlarından biri olan Ferrari Meydanı; Dükler Sarayı, Borsa Binası ve Carlo Felice Tiyatrosu ile çevrilidir. Aralarında Palazzo Rosso'nun da olduğu onlarca sarayın bulunduğu Via Garibaldi Cenova'nın güzel caddelerinden biridir. Caricamento Meydanı'nda bulunan Cenova Akvaryumu ve Galata Müzesi görülebilecek diğer yerlerdendir

MSC Türkiye Rehberinin verdiği buluşma yeri ve zamanında buluşup Havalimanına gidiş ve TK1308 sefer sayılı uçuşuyla Malatya'ya dönüş

 

Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*THY ile ekonomi sınıfı İstanbul - Cenova - İstanbul uçuşu

*Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 9 gece tam pansiyon konaklama

*Havaalanı - liman - havaalanı transferleri.

*Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.

*Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar

*Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri

*Kaptanın hoşgeldin partisi ve gala yemeği

*Fitness

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Sağlık hizmetleri.

*Kara turları

*Güzellik merkezi ve SPA alanı

*Gemideki tüm içecekler

*Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)

*Vize bedeli

*Yurt dışı çıkış harcı

*İç hat bağlantı uçuşları

 

Notlar

 

HAREKET TARİHLERİ

15.10.2016

24.10.2016

2.11.2016

11.11.2016

0 422 322 41 88 numaralı çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilir veya aşağıdaki formu doldurarak Müşteri Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz !
Size en kısa sürede size cevap verilecektir.
Adınız :
Soyadınız :
E-Mail :
Telefonunuz :
Mesajınız :
Doğrulama Kodu: Doğrulama Resmi
0 422 322 41 88 numaralı çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilir veya aşağıdaki formu doldurarak Müşteri Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz !
Size en kısa sürede size cevap verilecektir.
Adınız :
Soyadınız :
E-Mail :
Telefonunuz :
Mesajınız :
Doğrulama Kodu: Doğrulama Resmi

Yorum Yazın

Erken rezervasyon otellerden, indirimli turlardan ilk siz haberdar olun...