Karadeniz Turu

Tur Görselleri

Karadeniz Turukaradeniz-turuKaradeniz TuruKaradeniz TuruKaradeniz TuruKaradeniz TuruKaradeniz TuruKaradeniz TuruKaradeniz TuruKaradeniz TuruKaradeniz TuruKaradeniz Turu

Tur Özellikleri

₺ 0 1 kişi Tur Ücreti
  • Tur Tipi: Şehir Turu Kültür Turu Doğa Turu
  • Tur Süresi: 24/27 Haziran 2 Gece3Gün
  • Tur Hareket Yeri: MalatyaPark AVM
  • Ulaşım: Otobüs
  • Gezilecek Yerler: TRABZON-UZUNGÖL-ÇAY FABRİKASI-BIÇAK ATÖLYESİ-RİZE BEZİ ATÖLYESİ-AYDER YAYLASI-GELİNTÜLÜ ŞELALESİ-FIRTINA VADİSİ-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-

Tur Açıklaması

1. GÜN

Siz değerli misafirlerimizle Karadeniz’in tüm güzelliklerini keşfetmek için daha önceden belirtilen toplanma noktalarından alıp yolculuğa başlıyoruz.

2. GÜN

TRABZON-UZUNGÖL-ÇAY FABRİKASI-BIÇAK ATÖLYESİ-RİZE BEZİ ATÖLYESİ

Gece yolculuğumuzun ardından günün ilk saatlerinde Trabzon’a varıyoruz. Kahvaltı sonrasında ilk durağımız  Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz  Lustra-Karastel Yaylası turuna(ekstra 40 TL) katılabilir. Uzungöl’de vereceğimiz serbest zamanın ardından el işçiliklerinin bölgedeki en meşhur ilçesi olan Sürmene’ye ulaşıyoruz. Sürmene’de Karadeniz yaylaları ve ormanlarında üretilen kestane/çiçek balı, yöresel mhlamalık peynir, tereyağı, mısır unu gibi ürünleri de alabileceğimiz serbest zamanımızın ardından binlerce yıllık el sanatı kültürünün evrensel boyuta ulaştığı Sürmene bıçaklarının hangi aşamalardan geçtiğini öğrenmek ve Sürmene bıçağı alma imkânı bulacağımız bir satış noktasına uğruyoruz. Alışveriş molamızın ardından Karadeniz denildiğinde akla ilk gelen ürün olan ve istatistiksel olarak ülkemizde en çok tüketilen ürünlerin başında gelen çay bitkisini görmek ve sofralarımıza ulaşana kadar hangi aşamalardan geçtiğini öğrenebileceğimiz çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. İkram edilen çaylar eşliğinde yapılacak sunumda çay hakkında bilmediğimiz birçok şeyi yerinde öğrenme fırsatı bularak ulusal marketlerde bulunması çok zor olan Mayıs Çayını alabilme imkânımız oluyor. Çay fabrikası gezimiz sonrasında çay toplama makasını alıp çay bahçesinin içine girerek hem çay topluyoruz hem de hatıra fotoğraflarımızı çekiniyoruz. Sürmene-Araklı-Of-İyidere-Rize-Çayeli –Pazar istikametinden konaklamak için otelimize geçiyoruz.

3. GÜN

AYDER YAYLASI-GELİNTÜLÜ ŞELALESİ-FIRTINA VADİSİ-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından ekstra organizasyonlarımız için Çamlıhemşin’e iniyoruz.

(1.Seçenek) ZİLKALE VE PALOVİT ŞELALESİ GEZİSİ (ESKTRA 45 TL): Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimize binip Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şenyuva (ÇİNÇİVA) Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva Köyünün harika manzarasında fotoğraflarımızı çekerken rehberlerimiz Karadeniz Dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf molamızın ardından Zil Kale’ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750, çat deresinden ise 100 mt yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsiz güzelliği ve bol oksijeni içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamak için Palovit Şelalesine geçeceğiz. Bu unutulmaz anların ardından programımızı tamamlayarak otobüslerimize geri dönüyoruz.

(2.Seçenek) FIRTINA DERESİNDE RAFTİNG( EKSTRA 75 TL ): Rafting aktivitemiz öncelikle rafting eğitmenleri tarafından verilen kürek tutuşu, komut bilgileri ve güvenlik konusundaki eğitimle başlar. 4 – 7km’lik (Suyun durumuna göre) parkurumuz boyunca Fırtına Deresi’nin coşkun dalgalarında benzersiz rafting heyecanını yaşayacaksınız. Parkurumuz Fırtına Deresi’nde dolu dolu geçecek ve unutamayacağınız bir etkinlik olarak hafızalarınızdaki yerini alacaktır.

Ekstra gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için Karadeniz’in muhteşem kırmızı pullu alabalığının tadına bakmak için Fırtına Vadisi’ne geliyoruz. Öğle yemeğinin ardından Karadeniz denilince akıllara ilk gelen yerlerden biri olan Ayder Yaylası’na gidiyoruz. İlk durak noktamız Gelintülü şelalesinde fotoğraflarımızı çektikten sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından konaklamak için otelimize geçiyoruz.

Yorumlar

Tur Özellikleri

  • ₺ 0 1 kişi Tur Ücreti
  • Tur Süresi: 24/27 Haziran 2 Gece3Gün
  • Ulaşım: Otobüs
  • Gezilecek Yerler: TRABZON-UZUNGÖL-ÇAY FABRİKASI-BIÇAK ATÖLYESİ-RİZE BEZİ ATÖLYESİ-AYDER YAYLASI-GELİNTÜLÜ ŞELALESİ-FIRTINA VADİSİ-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-
Bu tur ile ilgileniyorum. Bilgi istiyorum.

Bu Turu Paylaşın