Kudus turu

Tur Görselleri

Kudus turukudus-turuKudus turuKudus turu

Tur Özellikleri

€ 590 1 kişi Tur Ücreti
  • Tur Tipi: Şehir Turu Kültür Turu
  • Tur Süresi: 23-26 Ocak 2020
  • Tur Hareket Yeri: (sömestr tatili ) MALATYA -İSTANBUL
  • Ulaşım: Uçak
  • Gezilecek Yerler: KUDÜS - ZEYTİN-DAĞI - EL HALİL - NEBİ DAVUD - NEBİ MUSA - LUT GÖLÜ - ERİHA - YAFA

Tur Açıklaması

PEYGAMBERLER VE NEBİLER DİYARI - KUDÜS TURU  
3 GECE 4 GÜN

1.Gün  Çarşamba Günü :  THY İç aktarmalı uçuş ile  Sabah saat ....    Havalimanı dış hatlar terminali tur yetkilisi ile buluşma. Check in işlemlerinin tamamlanmasının ardından, ..... Havayollarına ait ......... sefer sayılı uçakla saat .....’de Tel Aviv’e uçuş. Saat ....... de Tel Aviv’e varış. Pasaport ve Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Yafa Şehir gezisi; Mahmudiye külliyesi ve Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesi sonrasında Kudüs’e hareket. Konaklama yapacağımız Kudüs’teki otelimize varış ve yerleşme. Çevrenin tanıtılması ve Mescid-i Aksa’ya vakit namazları için gidiş ve dönüşler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.Gün Perşembe Günü : Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra saat 08:00’da otelimizden Davud (as) makamını ziyaret. EL HALİL şehrine hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camii’nde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun)  Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesi sonrasında ERİHA şehrine gidiş. Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret. Sonrasında Lut Gölü (Ölü Deniz) bölgesinin tanıtılması ve görülmesi. (Göl kıyısına turlarımızda inilmez.) Dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde bir süre istirahat Tecrübe Dağı’nı ve Tecrübe Kilisesi manzarasını fotoğraflayıp ve Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayı kalıntılarının görülmesi sonrası Eriha’dan ayrılıp Kudüs’e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün Cuma Günü        : Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra saat 07:30’da otelimizden çıkış ve Kudüs Surlarının Sahire Kapısı’ndan başlayarak Eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek Kıyamet Kilisesi’ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ardından Hz.Ömer Camii görülmesi ve Burak (Ağlama) Duvarı’nın görülmesi. Mescid-i Aksa’ya gidiş. Cuma namazının kılınması. Mescid-i Aksa içerisindeki Burak Mescidinin görülmesi (serbest vakitte ziyaret edilebilir.) Mervan Mescidi, Kadim Mescid ziyareti ve gezilmesi. Serbest zaman ve eski şehirde alışveriş imkanı. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.Gün  Cumartesi Günü : Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Otelde alınacak kahvaltıdan sonra saat 08:30’a kadar odalar boşaltılıp (check-out) çantalarımızı indiriyoruz ve saat 08:45’de Zeytin Dağı’na hareket, Zeytin Dağı’ndan panoramik manzara eşliğinde Mescid-i Aksa hakkında bilgilendirme ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Rabiat’ul-Adeviyye’nin ve Selman-ı Farisi makamlarının ziyaret edilmesi. Öğle ve ikindi namazları ve serbest vakit için Kudüs’e geçiş. Saat ......’de otelden hareket ile yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından havalimanına varış. Check in ve pasaport işlemlerinin ardından ..... Havayollarına ait ...... sefer sayılı uçakla saat ...... İstanbul’a uçuş. Saat ........ da İstanbul’a hoş geldiniz. iç hatlar uçuşu olan şehirler en yakın aktarma ile devam eder

Yorumlar

Tur Özellikleri

  • € 590 1 kişi Tur Ücreti
  • Tur Süresi: 23-26 Ocak 2020
  • Ulaşım: Uçak
  • Gezilecek Yerler: KUDÜS - ZEYTİN-DAĞI - EL HALİL - NEBİ DAVUD - NEBİ MUSA - LUT GÖLÜ - ERİHA - YAFA
Bu tur ile ilgileniyorum. Bilgi istiyorum.

Bu Turu Paylaşın