Barselona, Madrid, Toledo, Sevilla, Cordoba, Granada 2 ülke geziyoruz.

Tur Görselleri

Barselona, Madrid, Toledo, Sevilla, Cordoba, Granada 2 ülke geziyoruz.barselona-madrid-toledo-sevilla-cordoba-granada-2-ulke-geziyoruzBarselona, Madrid, Toledo, Sevilla, Cordoba, Granada 2 ülke geziyoruz.Barselona, Madrid, Toledo, Sevilla, Cordoba, Granada 2 ülke geziyoruz.Barselona, Madrid, Toledo, Sevilla, Cordoba, Granada 2 ülke geziyoruz.Barselona, Madrid, Toledo, Sevilla, Cordoba, Granada 2 ülke geziyoruz.Barselona, Madrid, Toledo, Sevilla, Cordoba, Granada 2 ülke geziyoruz.

Tur Özellikleri

₺ 0 1 kişi Tur Ücreti
  • Tur Tipi: Şehir Turu
  • Tur Süresi: 9 gün
  • Tur Hareket Yeri: 21 OCAK 2020 MALATYA-İSTANBUL
  • Ulaşım: Uçak
  • Gezilecek Yerler: İSPANYA: MADRİD - TOLEDO - İŞBİlLİYYE (Sevilla) - RONDA- KURTUBA (Cordoba) - GIRNATA (Granada) - ALİCANTE - VALENCİA - BARSELONA

Tur Açıklaması

1.Gün21 Ocak Salı

İstanbul kiss Madrid

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "ADİYAT TURİZM - PGS" bankosunda 07:30’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip Pegasus Havayolları’nın PC1099 seferi ile 10:10'da Madrid’e uçuş, 12:45'te varış. Rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Madrid şehir turumuzda; Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* AC Aracava Hotel vb.

2.Gün22 Ocak Çarşamba

Madrid broken heart Toledo broken heart Sevilla

Otelde alacağımız kahvaltının ardından UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNDE yer alan Damasquinos (Şam işi) altın el işçiliğinin de yapıldığı Toledo'ya gidiyoruz (Madrid-Toledo 70 km). UNESCO tarafından 1987'den beri tamamı açık hava müzesi kabul edilen Toledo şehri, 1492 senesine kadar Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanları bir arada barış içinde barındırmış ve 16. YY. mimari değerlerini çok iyi korumuştur. Toledo Katedrali (dışarıdan), San Martin Köprüsü ve tarihi dar sokaklarını gezip kale mimarisini göreceğimiz Toledo şehir turu sonrası Sevilla’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* MA Congresos Hotel vb.

3.Gün23 Ocak Perşembe

Sevilla broken heart Ronda broken heart Sevilla

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Endülüs Beyaz Köyler (Pueblos Blancos) gezisi. Arcos De La Frontera; Roma döneminde kurulmuş ve Kurtuba halifeliği döneminde Mağribi kalesine dönüştürülmüştür, labirant sokakları ile tipik beyaz Endülüs kasabasıdır. Görülecek yerler arasında Iglesia de Santa Maria de la Asuncion, Iglesia de San Pedro bulunmaktadır. Ronda; Emevilerin yarım adadan çekilirken İspanyollara en son teslim ettikleri kale olma özelliği taşımaktadır bu nedenle hem İslam hem de Hristiyan dinlerinin etkisi altında kalmış, silinmeyen izlerle bezenmiş olarak göze çarpıyor. Kireç taşından dik bir yarığın iki tarafında büyük bir kayalığın üzerinde kurulmuş ve dünyanın en eski boğa güreşi arenasının bulunduğu tipik beyaz Endülüs köyüdür. Görülecek yerler arasında Casa Del Rey Moro, Palacio Mondragon, Puento Nuevo yer almaktadır. Gezimizin ardından Sevilla'ya varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Plaza de Espana (İspanya Meydanı), Maria Luisa Parkı, Guadalkivir Nehri, İşbiliyye Ulu Camisi iken kiliseye çevrilerek İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen Sevilla Katedrali (dışarıdan) ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Giralda görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. MA Sevilla Congresos Hotel vb.

4.Gün24 Ocak Cuma

Sevilla (İşbiliyye) broken heart Cordoba (Kurtuba) broken heart Granada (Gırnata)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Cordoba (Kurtuba)’ya hareket ediyoruz (130 km). İslam Mimarisi'nin ana eserlerinden olan yapımına 785’te başlanıp 987 yılında tamamlanan, ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camisi’ni geziyoruz. Ardından rengarenk çiçekli Cordoba Sokakları'nda gezinti sırasında İspanyolca'da gözlük kelimesinin adından türediği göz hekimi Muhammed El Gafiki'nin Heykeli'ni ziyaret sonrası Granada (Gırnata)’ya hareket ediyoruz (230 km). Varışta yapılacak şehir turunda Grand Via, La Rambla, Belediye Meydanı, Albayzin gezisi ve Albayzin Tepesi'nden Elhamra Sarayı'nın güzelliklerini seyri müteakip; akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4*  MA Princesa Ana Hotel vb.

5.Gün25 Ocak Cumartesi

Granada (Gırnata) broken heart Alicante

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Nasiri Sultanları'nın her yeri sanat ve tarih kokan Elhamra Sarayı ve Cennet-ül Arif Bahçeleri'ni içimiz burkularak geziyoruz. Ardından Alicante'ye doğru yola çıkıyoruz. Yunan, Romalı, Arap ve Hiristiyan kolonilerinin zengin tarihine sahip, İspanya’nın en eski ve önemli liman şehirlerinden olan Alicante’ye varış sonrası yapılacak panoramik şehir turunda Belediye Binası ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Sercotel Bonalba vb.

6.Gün26 Ocak Pazar

Alicante broken heart Valencia broken heart Barselona

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Valencia’ya hareket ediyoruz. Varışta yapacağımız panoramik şehir turumuzda Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15. Y.Y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Barcelona’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapılacak panoramik şehir turumuzda Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, Plaza De Espana görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Sercotel Ciutat de Montcada Hotel vb.

7.Gün27 Ocak Pazartesi

Barselona broken heart Girona broken heart Figueres broken heart Barselona

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından gezimize Girona & Figueras Turu ile devam ediyoruz. Müslüman, Hıristiyan ve Musevi mirasının iç içe geçtiği en güzel örneklerinden biri olan Girona Şehri'nin sokaklarında gezerken tarih içinde bir seyahate çıkacak, Eyfel Köprüsü'nden geçerken nehir kıyısındaki rengarenk evleri fotoğraflayabilecek ve şehrin muhteşem tarihi dokusunu soluyacaksınız. Gezimizin bir diğer noktası Fransa sınırına çok yakın olan, küçük ve şirin bir kasaba olan Figueras. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Gezimizin ardından Barcelona İkonları turunda İlk durağımız UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Barcelona’nın yetiştirdiği ve Art Nouveau (Modernismo) sanat akımının dünyadaki en önemli öncülerinden Kabul edilen ünlü Katalan mimar-tasarımcı Antoino Gaudi’nin yarattığı Park Güell. Park aynı zamanda ‘Viki Christina Barcelona’ filmine de sahne olan mekanlardan birisi. Ardından 1929 Barcelona Uluslararası Fuarı için inşaa edilen ve ziyaretçilerine tüm İspanya’ya ait 117 farklı ve eşsiz mimari yapı ile adeta mini bir İspanya turu sunan İspanyol Köyü yani Poble Espanyol. Köyde ayrıca şehrin en önemli cam sanatları, butik çikolata ve el işi deri atölyelerini de keşfetme şansımız olacak. Daha sonra şehrin arka sokaklarında kaybolma vakti! Turumuzun yürüyüş etabına geçiyoruz. Katalonya Meydanı’ndan başlayarak Barcelona Katedrali ve Katedral Meydanı, Barcelona’da bulunan ve İspanya’daki Girona ardından en iyi korunmuş Yahudi Mahallesi kabul edilen ‘El Call’, Saint Jaume Meydanı ve meydanın hemen yanıbaşında bulunan tarihi Roma şehri kalıntıları, Saint Neri Meydanı, Plaza Reial, şehrin hatta Avrupa’nın en eski pazarlarından birisi olan Mercat de la Boqueria ve son olarak Font de Canaletes çeşmesi turumuz esnasında yürüyerek keşfedeceğimiz yerler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Sercotel Ciutat de Montcada Hotel vb.

8.Gün28 Ocak Salı

Barselona broken heart Andorra La Vella broken heart Barselona

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Andorra’ya hareket ediyoruz. Berga ve Martinet gibi merkezlerden geçerek İspanya - Fransa sınırında bulunan gümrüksüz alışveriş ülkesi ve doğal güzellikleri ile ünlü Avrupa’nın en küçük devletlerinden biri olan Andorra ziyaret edilecek ve gümrüksüz alışveriş imkânı ile şehir sokaklarında keyifli bir gün geçireceksiniz. Tur sonrası Barselona'ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Sercotel Ciutat de Montcada Hotel vb.

9.Gün29 Ocak Çarşamba

Barselona kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Barselona Havalimanı'na hareket ediyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 1092 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.35’de İstanbul’a hareket ediyoruz, varış: 18.05.


Başka Bir Adiyat Turizm Gezisinde Görüşmek Üzere ...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler                                   Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


-Gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri          -Diğer şehirlerden    İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
-8 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama                      -Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
-Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri          -50TL yurt dışı çıkış harcı
-Programda adı geçen tüm transferler                             -Program dışı talep edilecek turlar
-Türkçe rehberlik hizmeti                                                    -Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
-Seyahat sigortası                                                                -Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
-Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV


Yorumlar

Tur Özellikleri

  • ₺ 0 1 kişi Tur Ücreti
  • Tur Süresi: 9 gün
  • Ulaşım: Uçak
  • Gezilecek Yerler: İSPANYA: MADRİD - TOLEDO - İŞBİlLİYYE (Sevilla) - RONDA- KURTUBA (Cordoba) - GIRNATA (Granada) - ALİCANTE - VALENCİA - BARSELONA
Bu tur ile ilgileniyorum. Bilgi istiyorum.

Bu Turu Paylaşın